Улад Пластунів Новаків та Пластунок Новачок (УПН)

Новатцво або УПН – це друга виховна спільнота Пласту, діти віком від 6 до 11 років.
УПН дає дітям змогу якнайкраще та найповніше розвивати духовні та фізичні сили згідно з ідейними основами Пласту за допомогою пластової методи, пристосованої до дитячого віку.
Основний колір в УПН – жовтий.
Новацтво вітають один одного та своїх виховників гаслом “Готуйсь!”. Якщо вони в однострої, то підносять при цьому зігнену в лікті праву руку, якої середущий та вказівний пальці складені у вигляді літери “V”. Випрямлені пальці символізують любов до Бога та України.
Найменша організаційна частина УПН – рій хлопців чи дівчат, який має свою назву і складається з 6-12 членів. Впорядником (керівником) рою є братчик або сестричка.
Кожен рій вибирає собі назву-символ (наприклад, “Лиски”, “Соловейки”, “Бджілки”).
Два-чотири рої творять гніздо. Гніздовий/гніздова відповідають за роботу гнізда. Ними можуть бути досвідчений братчик чи сестричка. Гніздо має казкову назву та порядкове число, яке затверджується Крайовою (всеукраїнською) Булавою (старшиною) УПН.

Заняття в Пласті називають сходинами. Сходини рою – це підстава цілого новацького виховання. Там пробуджує виховник любов до навколишніх та Батьківщини, вчить шанувати старших. Новацтво вчиться чесної гри, допомагати іншим, зав’язують вузли першої дружби, яка часто веде їх в юнацький і старшопластунський вік.
На сходинах діти виконують завдання, граються в ігри, слухають розповіді, співають, майструють і, таким чином, досліджують щось нове та готуються стати справжніми пластунами.
Також протягом пластового року новаки та новачки відвідують різноманітні акції. Акції – це ті заходи, які спрямовані на більше поглиблене пластування. Акції можуть бути маштабними, або внутрішніми (наприклад, гніздові). Найбільшими акціями, до яких долучається новацтво, є “Різдвяна Свічечка”, “День першої пластової присяги”, “Відкриття та закриття пластового року”, “Свято Весни”.
Основним видом заняття в системі УПН є табори. Двохтижневе таборування, коли дитина понад 300 годин перебуває з однолітками серед природи, набагато більше впливає на новацтво, аніж години сходин в пластовій домівці протягом року. Новацькі табори є основною вимогою до проб. Під час табору новак чи новачка намагається жити у злагоді з природою.
Новацтво має також свій Новацький Закон та новак/новачка складає Новацьку Обіцянку.

Інші улади

УПП (3-6 р.)

УПЮ (11-18 р.)

УСП (18-35 р.)

УПС (35+ р.)

Close
Go top