Пташата – наймолодший улад Пласту

Пташата – це наймолодший улад Пласту, метою якого є сприяти вихованню дитини в пластовому середовищі та підготувати її до вступу в новацтво. Пташата зустрічаються один раз в тиждень: на свята, акції, інші заходи та завершують рік сімейним пластовим табором пташат. Заняття віддзеркалюють принципи Пласту: життя в товаристві, природі, самозарадність, потіха життю.
Пташата – це діти до 6 років в пластовій родині (або родині, яка поділяє ідеї Пласту), які завжди є поруч з батьками. Батьки пташат – активні дорослі, які прагнуть розвитку для себе і своєї дитини.
Діяльність пластових пташат в станиці Івано-Франківськ під проводом старшопластунки Олі Сухоребської було потверджено в листопаді 2008 року Станичною Старшиною, з метою зайняти ігровою діяльністю діток пластунів, які активно відвідували пластові сходини. Перший підтабір для пташат відбувся в липні 2009 року в с. Вістова Калуського р-ну Івано-Франківської обл. в позаміському оздоровчому таборі «Лімниця».

Улад Пластових Пташат, який діє на підставі підготовчого Правильника, затверджено рішенням КПР від 24.05.2017 року, дає дітям змогу якнайкраще та найповніше розвивати духовні та фізичні сили згідно з ідейними основами Пласту за допомогою пластової методи, пристосованої до дитячого віку.
УПП має свою найменшу складову – це мішаний гурт (гніздечко) дівчаток та хлопчиків, кожен з яких має свою назву та складається з 8-12 дітей. Впорядник/впорядниця гніздечка пластун/пластунка, який/яка досягнули 18 років і успішно здала навчання – КВДЧ (Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства) або семінар пластових приятелів.
Кожне гніздечко пташат має свою назву, яка пов’язана з рослинами, комахами, тваринами, природними явищами, казковими або видуманими героями.
На даний час у станиці Івано-Франківськ активну виховну працю ведуть 7 впорядників: пл. сен. дов. Оксана Румак, ст. пл. Оксана Смірнова, ст. пл. Галина Шовкопляс, ст. пл. Уляна Басараб, ст. пл. Оля Сухоребська, ст. пл. прих. Оля Сохан та ст. пл. прих. Андрій Сохан у 5 гніздечках Пташат: «Зайченята», «Жабенята», «Пташенята», «Сонечка», «Совенята».

Інші улади

УПН (6-11 р.)

УПЮ (11-18 р.)

УСП (18-35 р.)

УПС (35+ р.)

Close
Go top