Улад Пластунів Юнаків та Пластунок Юначок (УПЮ)

Після 11-ти років новак/новачка переходить до Уладу Пластунів Юнаків і Юначок. Тут починається справжнє пластування. Українське пластове юнацтво – це поважна справа -” Велика Гра”. Вік юнацтва 11-18 років. Основний колір в УПЮ – малиновий.
Організаційна структура УПЮ подібна як в новацтві з тією різницею, що замість новацького роя є гурток, а замість гнізда – курінь. Вся активна діяльність юнацтва відбувається по гуртках. Пластовий гурток є основною кліткою самовиховної дії пластуна юнака/юначки. Гурток має свою назву, а його виховником є впорядник/впорядниця. Гурток має свій провід: гурткового, заступника гурткового, писаря, скарбника, хронікаря і т. д. Два-чотири гуртки творять курінь. Курінь має порядкове число, свого патрона (визначна постать України або менш відома людина, яка гідна, щоб її наслідували), а також власні барви курінної хустки. Курінь є зареєстрований в Крайовій (всеукраїнській) Пластовій Старшині. Всі гуртки разом вибирають свій курінний провід, подібно як в гуртку, тільки замість гурткового його очолює курінний.

Мета УПЮ – всебічне та патріотичне самовиховання. Це виховання української молоді та членів української спільноти з виробленим пластовим світоглядом, яке проявляється пластовою поставою юнака чи юначки, тобто готовністю відчувати, мислити й діяти згідно з ідеалами Пласту.
Під час занять (сходин) у гуртку юнацтво пізнає ідеали й організацію Пласту, розвивається фізично, інтелектуально, соціально та духовно. У виборі занять члени гуртка виявляють ініціативу і творчість, використовують свої таланти і зацікавлення.
Окрім сходин є інші заняття впродовж року: тематичні акції та пластові заходи, табір. Пластовий табір – це найкращий виховний засіб і, мабуть, найцікавіша частина пластової програми. Табір дає учасникам нагоду на самовиховання та розвиток своїх фізичних, інтелектуальних та духовних якостей. Кожний пластовий табір, по суті, вишкільний.

Табір – невід’ємна частина пластової програми, де юнаки та юначки впродовж 10-ти днів проживають в умовах дикої природи та якомога краще намагаються пізнати один одного, навчитися чогось нового та краще облаштувати собі таборову інфроструктуру. Існуюуть також спеціалізовані табори. На таких таборах учасники можуть здобути знання і навики в одній ділянці, як наприклад: мандрівництво, морське пластування, спорт, альпіністика, лещетарство і т.д.
Назовні дане виховання проявляється пластовою поставою юнака чи юначки, тобто готовністю відчувати, мислити й діяти згідно з Трьома Головними Обов’язками – Пластовою Присягою, Пластовим Законом, Пластовим Обітом і Пластовим Гаслом “СКОБ”.

Інші улади

УПП (3-6 р.)

УПН (6-11 р.)

УСП (18-35 р.)

УПС (35+ р.)

Close
Go top