Море

День моря
В річницю з підняття українського прапора на Чорноморському флоті (29 квітня 1918 рік) у різних містах України проводяться різноманітні активітети. І діти, і дорослі можуть спробувати опанувати різні плавзасоби та більше дізнатися про морські традиції та заняття. Щороку організатори стараються якнайширше розкрити тему морського пластування та зацікавити усіх.

Дати проведення: 29 квітня
Вікові обмеження: задіяні всі улади
Організатори: курені УСП/УПС Чорноморці (ЧМ) та Чорноморські Хвильки (ЧХ).

Черемош
5-денний вишкіл, що є чудовою можливістю спробувати себе у сплаві бурхливим Черемошем, здобути всі необхідні знання і навички для цього і прожити 5 днів виключно за морськими традиціями. Спершу проводяться гутірки та інструктажі, а потім і практична частина – щодня залоги (гуртки) проходять певний маршрут на катамаранах, поступово збільшуючи відстань і складність. А в останній день усі залоги змагаються між собою, намагаючись пройти поставлену смугу з перешкодами за найменший час.

Дати проведення: перші вихідні травня
Вікові обмеження: 14+
Організатори: курені УСП/УПС Чорноморці (ЧМ) та Чорноморські Хвильки (ЧХ).

Крайовий Мандрівний Морський табір (КММТ)
Під час нього учасники проходять на човнах та катамаранах близько 200 км річкою Дністер, а опісля мають можливість зарахування учнівської категорії водного мандрівництва державного зразка. Як і на інших морських заходах, на КММТ усі дотримуються суворих, але таких цікавих традицій справжніх моряків.

Дати проведення: липень
Вікові обмеження: 11+
Організатори: курені УСП/УПС Чорноморці (ЧМ) та Чорноморські Хвильки (ЧХ).

Крайовий Морський табір (КМТ)
Учасники дізнаються все найцікавіше про плавзасоби, техніку їх опанування, морське пластування і багато іншого на гутірках від проводу табору. Не страшно навіть, якщо хтось не вміє плавати – на КМТ навчать, тільки б було бажання :).
На КМТ ходять на вітрилах на яхті, ловлять вітер на віндсерфінгу, вчаться дихати під водою з аквалангом, роблять перевороти на каяках, стрибають по хвилях на векборді та мандрують на канойках. І це ще не всі заняття!

Дати проведення: липень
Вікові обмеження: 11+
Організатори: курені УСП/УПС Чорноморці (ЧМ) та Чорноморські Хвильки (ЧХ).

Міжкрайова пластова регата “Мазури”
Пластуни мають чудову можливість тиждень провести не за робочим столом, а на справжній яхті під вітрилами. Регата відбувається у північній частині Польщі на системі мазурських озер, що зв’язані між собою каналами. Ніяких особливих знань участь у “Мазурах” не потребує – там все навчать кваліфіковані досвідчені інструктори. Головне – бажання кайфувати від водної стихії і ловити вітер. Шкот, стерно, лейзіджеки, грот, стаксель, каюта, рундуки і ще багато страшних нових слів після 5 днів на яхті стануть вже цілком зрозумілими. В останній день відбувається вже саме регата – змагання між всіма яхтами на швидкість проходження певного маршруту по озерах під вітрилами.

Дати проведення: вересень
Вікові обмеження: 15+
Організатори: курені УСП/УПС Чорноморці (ЧМ) та Чорноморські Хвильки (ЧХ)

Усі морські заходи організовуються досвідченими і кваліфікованими інструкторами, які вже здобули певні категорії державного зразка. При сплавах на річках, ходою під вітрилами чи при будь-яких інших заняттях безпосередньо на воді, з юнацтвом завжди присутній хтось з проводу чи інструкторів, а також обов’язковим є дотримання правил техніки безпеки і поводження на плавзасобах. Такі інструктажі проводяться в перший же день будь-якого морського заходу. Адже безпека – перш за все 🙂
Тому не варто боятись брати участь в таких заходах і вчитись ходити на різних плавзасобах, навіть якщо Ти в річці ніколи не плавав. Друзі з куренів УСП/УПС Чорноморці (ЧМ) та Чорноморські Хвильки (ЧХ) завжди раді ділитись своїми знаннями та досвідом зі всіма.

Close
Go top