Початок зими ознаменувався військово-ідеологічним вишколом “Дорога в Легіон-2018”,  який відбувся 1-2 грудня 2018 р. Божого, присвяченим століттю проголошення ЗУНР.

Так, вечері, 1 грудня учасникам заходу пластовий історик Андрій Ребрик прочитав гутірку про роль Пласт – український скаутинг і, зокрема, пластунів в різних військових формаціях від Першої світової війни (Українські Січові Стрільці, Українська Галицька Армія), відтак до подій Другої світової війни (Карпатська Україна, Українська Повстанська Армія) і аж до теперішніх днів. А історик Володимир Половський провів для слухачів історико-інтелектуальну гру «Українська революція 1917-1921 рр.».

Весь наступний час вишколу був переплетений низкою тренувань та гутірок про військову справу і обов’язковою практикою їх застосування. Другого дня учасники вишколювалися в стрільбі, тактиці, переміщенню, штурму будівлі, оборони позицій. Підсумком акції стала кількагодинна командна теренова гра із використанням страйкбольних автоматів, в якій дорослі та юні учасники могли протестувати себе й здобуті вміння на імпровізованому полі бою. Пластуни також відвідали храм ствятого Пантейлемона, пам’ятку середньовічної архітектури 12 століття, що знаходиться в селі Шевченкове Галицького району Івано-Франківської обл., переглянули документальний фільм про листопадові події столітньої давності «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919 рр.» та обговорили їх перебіг, проектуючи на сьогодення.

Організували військово-ідеологічний вишкіл “Дорога в Легіон” станиці Івано-Франківськ, Галич та Рогатин.

 

Close
Go top