Декілька днів тому завершилась одна з найяскравіших подій пластової зими – Школа Зимового Мандрівництва, яку щорічно організовує 3 курінь УСП/УПС «Лісові Чорти».
А відбувався вишкіл ШЗМ з 14 по 17 лютого 2019 р. Божого.
Що то за школа та чого в ній вчать?
Із назви все здається зрозумілим: вчать мандрувати взимку. Досить таки логічно, чи не так? Напевне, наступне питання, що пролунає у вашій голові, буде: «І що ж тут такого? Черговий пластовий захід». Так, це чотириденний вишкіл про сніг, гори та мандри.
Але унікальність все ж є. Цієї особливості не побачити з першого погляду. Вона прихована в зоряному небі, у місячному сяйві, що освітлює чорногірські вершини, у вечірніх співах і розмовах, в потріскуванні дров, в усмішках людей.
Цьогоріч повчитись впевнено стояти на ногах на крутому сніжному схилі наважились 17 учасників з різних пластових станиць. Вони перебороли себе, не боячись замерзнути в ноги, намочити рукавиці чи застудитись. Ці сміливці твердо вирішили прожити декілька днів в наметі поміж засніжених гір та піднятись на найвищу вершину України – Говерлу.
Було б нечесно, якби ми характеризували Школу Зимового Мандрівництва лиш льодорубами і не згадували багряні заходи сонця, розказували би про системи і пальники, але забували б про краєвиди з висоти 2061 м над рівнем моря. Було б дещо егоїстично з нашого боку розповідати тільки про гутірки, але не згадувати про щирі розмови і посмішки.
Кішки (не ті пухнасті, що живуть із пані), карабіни, вісімки, уже згадані льодоруби, системи та пальники – усе це, безумовно, було. Так само як і сонце, що три дні поспіль освітлювало нам дорогу, сліпило очі та дарувало щокам рум’янець.
Найкращим з найкращих виявився пл. прих. Арсен П’яста із станиці Івано-Франківськ, за що йому віддали першунство. Та закриття ШЗМ лиш цим не обмежилось. Ще однією яскравою подією стало складання Пластової Присяги пластуном прихильником Назарієм Олексяком.
Отож, усе, що потрібно запам’ятати про ШЗМ (так би мовити, основний message): там дуже інформативно і дуже атмосферно. А ще проводиться щороку, тож наступного разу теж можете спробувати. Звісно, якщо не боїтесь.