11 лютого 2020 р. Божого у Пласті відбувся тренінг для батьків «Ненасильницьке спілкування». Часто конфлікти виникають через непорозуміння, а мова ненасильницького спілкування – це мистецтво розуміти, що тобі потрібно й чого ти хочеш від іншої людини, та висловити свої потреби в безпечній для неї формі.
Цей підхід до спілкування створив американський психолог, вчитель Маршалл Розенберг. Ненасильницьке спілкування пропонує такий спосіб донесення своєї думки: не оцінювати, а говорити про факти, особисті почуття й потреби, висловлювати прохання замість вимоги.
На початку тренінгу, для розуміння того, які бар’єри нам заважають спілкуватися учасники тренінгу – батьки пластунів, спробували зробити командою найвищу вежу, коли є певні обмеження (одна учасниця не могла бачити, друга – чути, третя – говорити). Поговорили про емоції та про те, як вони впливають на наше життя і як важливо розуміти свої та інших емоції, згадали піраміду потреб Маслоу. Також намагалися на практиці застосувати метод ненасильницького спілкування, розглянувши ситуацію, коли дитина провинилася.
Як завжди тренінг завершився іграми та майстеркою (мило ручної роботи).