12 січня 2019 р. Божого відбулася «Різдвяна свічечка 2020» станиці Івано-Франківськ у Палаці Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац», де зібралися пластуни всіх уладів, пластприят, батьки пластунів й жителі міста.

«Різдвяна свічечка» – це традиційна пластова акція, що була започаткована у діаспорі в 1950 році. Пластуни по цілому світу духовно об’єднувались, запаливши символічну «свічечку» в той же час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір.

З часом пластуни міняли час зустрічі, але традиція «запалювання свічечки» продовжувалась. Вона триває і сьогодні, в багатьох станицях пластуни сходяться разом і спільно запалюють «свічечку» як символ духовної злуки всіх пластунів з українським народом.

Програма заходу надає святковий настрій, а зустріч пластової родини дає нагоду собі взаємно побажати веселих свят, а також подивитись на пластові вертепи і спільно поколядувати.

Традиційно на заході «Різдвяна свічечка» запалюють 3 свічки, що їх тримають члени різних Уладів (УПП, УПН, УПЮ, УСП та УПС):

першу – «за всіх тих, які відійшли від нас, за всіх тих, які загинули за кращу долю України»

– другу – «за всіх українців в Україні та розкинених по цілому світу»

– третю – «за всіх пластунів і пластунок, розкинених по цілому світу».

На заході для дітей відбувалися майстеркласи із виготовлення воскових свічечок, півників із сіна, різдвяної зірки; діяла пластова ярмарка, де можна було придбати гарячі какао та гофри, домашню випічку; встановлена фотозона, а музикантка Іванна Шкварок всім бажаючим давала майстерклас із розспівування.

Різдвяний настрій творили колядою музиканти Андрій Винницький та Андрій Савка, виступи вертепів (пташат, новацтва, юнацтва), коляда сеньйорів. А родзинкою і приємною несподіванкою стала весела інсценізована «Маланка» від пластприяту.

Ой чесні люди, чесна людино,

Хрестос родивси –  весела днина.

Хрестос родивси – будем взнавати.

Ісусу Хресту славу давати.

Завершилося дійство традиційним пластовим пусканням «іскри» у дружньому колі пластового товариства та всіх, кого зацікавила різдвяна містерія Свічечки.

Подяка всім організаторам та колядникам за різдвяне свято!

Close
Go top