Як вам уже відомо, ПЛАСТ – це Національна Скаутська Організація України, яка з раннього дитинства виховує лідерів та провідників суспільства. Змалку дітей навчають бути патріотами, цінувати та поважати батьківщину. Адже потрібно розуміти, що це не річ, яку можна побачити, спробувати або ж відчути на дотик. Це щось невидиме, проте справді існуюче, те, що робить нас людьми і заставляє прагнути кращого.

Перш за все, патріотизм – це любов до батьківщини, обов’язково підтверджена вчинками та діями людини. Ну, а батьківщина – це той клаптик землі, на якому ми вперше глянули на світ, на якому минали дитячі роки, де живуть найрідніші люди. Батьківщина – це найрідніше та наймиліше серцю місце. Далі це місце поширюється на всю країну, на людей, що спілкуються одною мовою та мають спільну думку. А в цілому, країна – це велика родина, де всі розділяють як часи радості, так і смутку. Тому ми є завжди зацікавлені в допомозі іншим.

Багато що можна зрозуміти та почерпнути з Пластової присяги: «Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухатись пластового проводу».
Промовляючи ці слова, пластуни ще в 20 столітті виборювали право України на незалежність. Не один хлопчина поклав свою молодечу голову, проявляючи свою любов до неньки.

І навіть зараз пластуни доводять свою любов до України, воюють та гинуть в зоні бойових дій російсько-української війни. Близько 200 пластунів були та є учасниками бойових дій на Сході України, ще більше творять зміни на місцях.
Велика кількість пластунів відстоювала свої інтереси на Революції Гідності, не задумуючись про ризик втрати свого життя.

Також пластуни не забувають героїв, які гинули десятки і сотні років тому. Вшанування річниці бою під Крутами, Листопадового Чину, покладання вінків героям, щорічне збирання кошиків для дивізійників, організація зустрічей з ветеранами – це не повний список того, що ми робимо для вияву свого патріотизму та любові до України.

Пластуни також люблять природу і дбають про неї, адже це одна з наших стихій, і готові зробити все, щоб наше довкілля було чистішим.

Close
Go top