Пласт розвиває молодь всебічно, дає безліч можливостей кожному знайти себе в тій чи іншій сфері життя, дозволяє вибрати захоплення до душі. Протягом року відбуваються заходи, спрямовані на ту чи іншу спеціалізацію. Спортивні, мистецькі, мандрівні, морські, військові, екологічні, етнографічні, летунські тощо – пластуни намагаються пробувати себе у всіх напрямах.

У небі: Пластуни, які цікавляться авіацією чи просто мріяли відірватись від землі, можуть спробувати себе на таких летунських заходах, як вишкіл «Ешелон» або ж табір «Чота Крилатих». Там у всіх охочих є можливість дізнатись про літальні апарати, небо та авіацію і навіть піднятись в небо на параплані.

У морі: Для любителів стихії води також знайдеться чимало пластових заходів: «Черемош» – вишкіл, де навчать сплавлятись по гірських річках; літні морські табори, де протягом двох тижнів пластуни живуть ніби справжній екіпаж корабля та опановують різні плавзасоби; мандрівні морські табори; вітрильні вишколи, також міжнародна регата у Польщі «Мазури» у форматі яхтових перегонів на озерах.

У горах: Мабуть, найпопулярніша серед пластунів спеціалізація – мандрівництво. В будь-яку пору року та погоду пластуни підкорюють все нові вершини. Влітку це можна зробити на мандрівних таборах, таких як «Говерля», «Незвіданими стежками», взимку – на таборі «Говерляна», вишколі «Школа зимового мандрівництва». Також протягом всього року проводиться безліч інших найрізноманітніших мандрівок, зокрема «Магія нічних Карпат». Але і не вершинами одними – восени та навесні відбуваються Осінній та Весняний рейди – змагання з пішого мандрівництва.

У природі: Також пластуни славляться своїми вміннями виживати в дикій природі. Цього їх вчать на вишколах екстремального пластування «SOS», вишколах практичного пластування і звичайно на всіх пластових таборах, невід’ємною складовою яких є життя в природі.
На скелях: В теплі пори року пластуни вправляються у скелелазінні на вишколах «Каменяр», «Крок по вертикалі» та на таборах «Побурлакуємо світами».

У спорті: «У здоровому тілі – здоровий дух» – одна з негласних ідей Пласту. Щороку пластуни проводять між собою всеукраїнські змагання з волейболу, баскетболу, гандболу та футболу під назвою «Спартакіада», а також різні вишколи з різних видів спорту, зокрема «Спартанські ігри». Влітку проводяться табори зі спортивною спеціалізацію: «Спортивний вишкільний табір», «Квест», а також велосипедно-мандрівний табір «Ревор». Зимові види спорту також не оминають пластунів – кожної зими проводяться вишколи «Без гальма», «Школа альпійського лещетарства», «Школа карвінгу» і т.д., де можна з нуля навчитись, або ж вдосконалити свою їзду на лижах чи сноуборді.

У мистецтві: Творчості у Пласті, звичайно, також знаходиться місце. Безперервно пластуни пробують себе у різних видах мистецтва і організовують відповідно багато заходів: всеукраїнські мистецько-інтелектуальні змагання «Орликіада» (акторство); танцювальні бали; табір «Метаморфози»; тематичні вишколи, наприклад писанкарство, гра на гітарі, конкурс вертепів «Різдвяна свічечка» і т. д. Крім цього, різним видам мистецтва присвячений наймаштабніший пластовий захід – День Пластуна, що проводиться щороку і збирає пластунів з усієї України.

У навчанні: Окрім різних розваг, пластуни також вдосконалюють себе у провідництві та лідерських якостях. Саме це пластуни називають вишколенням. Для цього щоліта організовуються Крайовий Вишкільний табір і табір «Золота Булава», а також різні вишколи провідників, виховників і т. д.
Одним із напрямків спеціалізованого пластування є військове пластування, метою якого є поширення серед зацікавлених знань про українське військо та лицарство загалом, вмілостей та зацікавлень військово-прикладного та іншого дотичного змісту. Табором, який розвиває військове пластування є виховно-вишкільний табір «Легіон», протягом року також відбуваються різноманітні вишколи військового спрямування.

Більшість цих заходів організовують старшопластунські курені, які мають свої окремі спеціалізації. Однак весь вище наведений список – не межа різноплановості пластових заходів. Якщо з’являється хороша ідея – то в Пласті знайдуться люди, які зможуть чомусь навчити інших і провести ще одну оригінальну акцію. Так вже організовувались вишколи з етикету, ораторського мистецтва, фотографії, медіа, тактичної медицини, пейнтболу і ще дуже багато інших. Тому, однозначно, в Пласті знайдеться заняття для кожного!

Close
Go top