“В епоху хрещення Русі народ Гардаріки (так називали скандинави нашу країну) мав розвинуту державу, вільні і відповідальні громади, що вміли добувати хліб та войовничо відстоювати власні інтереси й захищали Рід. Тому русичі, виконуючи другий головний обов’язок пластуна (допомога іншим), на поклик конунга Норвегії, вирушили надати допомогу кровній рідні – древнім вікінгам…”

З 1 по 11 липня 2019 р. Божого на Рожнятівщині відбувався міжстаничний табір «Мідґард», в якому в нелегкій та запеклій боротьбі вершили історію станиці Івано-Франківськ, Калуш та Черніїв.

Тематикою табору були варяги-вікінги, що вели боротьбу за Скандинавію, щодня завойовуючи її територію. Коменданта звали Конунгом, бунчужного — Ярлом, а гуртки, в яких були наші учасники, називалися – гірди, очолювані гірдманами. І це ще не все. За свої бойові заслуги у боротьбі за землю предків учасники росли в своїх ступенях (трел, брют, бонд, берсерк, одінсон), а кращі з них отримали благословення священною сокирою Конунга та були нагороджені. Попри гру у вікінгів учасники табору не забували і про українські традиції на Івана-Купала, недільний похід до церкви і прогулянку до пластової оселі “Сокіл”.

Провід табору намагався зробити програму максимально цікавою, продумати всі деталі і, сподіваємося, що нам це вдалося. Також ставили за мету здружити юнацтво округи та згуртувати й нагадати, якою запальною може бути пластова юрба. Вважаємо, що гарячими ватрами нам вдалося це зробити і фразу «горю!» можна буде застосовувати не лише під час гри. Але найкращим було те, що по закінченню табору діти згадували смугу перешкод, змаги, обряд переведення у ступені та наш таборовий фестиваль фарб холі і не хотіли повертатися додому. Чути емоційні відгуки та бачити посмішки на обличчі кожного – це незабутні відчуття. Із кличем “За мідґард!” та “Скандинавія наша!” вирушали по домівках задоволені новітні пластові «варяги», бо “Здобудеш Скандинавську державу або згинеш у боротьбі за неї!”.

Чолом б’ємо низький уклін нашим благодійникам і меценатам Івано-Франківському Хлібокомбінату «Цархліб» за те, що невтомно допомагають вишколювати українську молодь! Ваш внесок завжди є смачним та важливим! Дякуємо!

Close
Go top